ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: Full schedule, squads, date, India timings, and live streaming details, Results All you need to know

ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: Full schedule, squads, date, India timings, and live streaming details, Results All you need to know
ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: Full schedule, squads, date, India timings, and live streaming details, Results All you need to know

ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: Full schedule, squads, date, India timings, and live streaming details, Results All you need to know –  

ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: When will be ECS T10 Krefeld 2021 final played ? Date
ECS T10 Krefeld 2021 Final will played on May 29

ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: What Time ECS T10 Krefeld 2021 Final Will begin? Time
ECS T10 Krefeld 2021 Final Will begin at 8:00 PM IST

ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: What are the venues for ECS T10 Krefeld 2021 Final? Venue
ECS T10 Krefeld 2021 Final will be played in Germany

ECS T10 Krefeld 2021 Final Live: How do I watch the live streaming of ECS T10 Krefeld 2021 Final?
The live streaming of the ECS T10 Krefeld 2021 Final on Fancode. You can also catch the live updates on insidesport.co

ECS T10 Krefeld Full Squads

MSC Frankfurt
Muslim Ashraf, Waheed Ahmed, Sekandar Khan, Hamza Sayed Ameer,Waseem Khan,Sajid Khan Afridi, Sultan Ahmad, Wasil Noori, Nafees Buttar, Adel Khan, Qader Khan, Daud Muhammad, Shahid Afridi, Habib Rahman, Zabiullah Aryoubi.

Koln Challengers
Kesava Motati, Vijay Rathnavel, Abdul Ajeez, Ajmal Schinwari, Aravind Muthusubramanian, Akhil Gidadaluria, Sriram Gurumurthy, Amey Potale, Srinivas Nareshkumar, Nikhil Patil, Rohit Narayanan, Dev Ganatra, Santhosh Mathi.

VfB Gelsenkirchen
Vignaesh Sankaran, Arvind Raju, Arfan Malik, Rubesh Palaniappan, Nihal Mattoo, Afzal Pathan, Sahalom Dhaly, Mezeyn Kamal, Kamran Khan, Phanish Rachuru, Swapnil Varhade, Shahidullah Arman, Shrutarv Awasthi, Sivasai Yeesakonu, Anil Kavi, Suliman Hugakhil, Mirwali Jabarkheel, Neeraj Hukeri, Ebnimin Qanee, Hammed Ghane Zanei, Mubashir Hussain.

Aachen Rising Stars
Varun Reddy, Sagar Kataria, Asif Rauf, Dhaval Goyani, Javed Khan, Dipankar Banerjee, Mubashar Inayat, Azam Temorai, Safi Khan, Osman Shirzad, Faheem Jan, Ahmad Shirzad, Puneet Atal, Gulistan Muhammad, Asad Abbas.

Bayer Uerdingen Wolves
Waqas Fatmi, Shujahat Hussain, Rajnish shukla, Shamil Niyas, Omar Sardar, Usman Sardar, Hadi Raza, Humayun Butt, Zain Alam, Abdul Haseeb, Raj Bhushan, Hammad Ashraf, Abdul Rehman Shaikh, Nasib Khushdel, Abhinav Rayal, Taha Hassan, Alim Ullah.

Dusseldorf Blackcaps
Rahul Srinivas, Muhammad Raheel, Udit Saxena, Jamshed Khan, Kashif Shahab, Harman Singh, Jatin Masiwal, Sudipro Ray, Niraj Patel, Nilay Patel, Venkat Ganesan, Adithya Rao, Oascoroni Ahamed, Benjamin Das, Neeraj Sharma, Abdulmajeed Ahmadzai, Vishal Malik, Praveen Ganesan, Tobias Brucklmeier, Sanil Bhatia.

DJK SG Solingen
Nitin Parsi, Kasibatla Sai, Bala Mavillapalli, Murali Prasad, Venkatesh Reddy, Srikanth Thorlikonda, Chandramohan Sivala, Subbu Varanasi, Ramsai Vishnubhotla, Veeru Kolla, Dinesh Chaganti, Chaitanya Puttaparthi, Sai Guntaka, Shiva Goud Anthati, Sisindri Dasari, Srikar Reddy Koteru, Vinay Gari.

Koln CC
Prateek Dabholkar, Dhruv Patel, Santhoshkumar Sundararaj, Appu Murali, Umang Shah, Sayan Mukhopadhaya, Priyank Mehta, Tejas Morbagal, Dhruv Rathod, Sandheep Ravishankar, Sajeesh Kumar, Lokesh Kamti, Rameez Deshmukh, Irfan Ahmed, Ameya Deshpande, Santosh Kumar, Grinesh Sanghavi, Ashish Makkar, Emerson Rajaratnam, Jimit Patel, Satya Srinivas, Abhilash Miryala, Amit Saini, Asmdin Zadran.

Bonn Blue Star
Asad Mohammad, Sahir Naqash, MD Shafiullah Kadem, Khurram Ilyas, Hasan Bukhari,Viprendra Joshi, Naeem Akhtar, Manpreet Ghotra, Jawad Azizi, Ranjith Kumar, Rajvinder Singh, Jaspreet Hunjhan, Karanjit Brar, Haron Khan, Vikram Jeet, Farhan Shaukat, Ranjit Singh, Dilshan Rajudeen, Zaheer Abbas, Bryan Rattan, Zaigham Waqas.

Bayer Uerdingen Boosters
Ahilan Ravinthran, Anvesh Jandagudem, Pakeetharan Praba, Ankur Tyagi, Ali Abbas Akbar, Gobinath Sribalashanmugan, Kanus Indran, Ahalavan Pius, Shiyamsundar Narayanan, Thinesh Rajakulasingam, Mani Janarthanam, Gobinath Navarathinam, Tharmabalan Veluppillai, Ismin Hameed, Stebin Stephen, Ashok Hardik, Sri Kanth Vaka, Jeyaruban Paramanathan, Aritharan Vaseekaran, Jayakumar Vidhuran, Kumar Mahendran, Sakeshkanth Indran, Ramar Tharmaraj, Balachandran Atchuthan.

ECS T10 Krefeld Full Fixtures Schedule 

May 29, Saturday
First Semi-Final, 12:30 PM
Second Semi-Final, 2:30 PM
Bronze Final, 5:30 PM
Final, 7:30 PM